Реалізація освітніх ініціатив засобами громадського бюджету міста Ірпеня
(Участь шкільної громади: учнів, батьків, педагогічного колективу у розподілі громадського бюджету міста)
В сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність громадян, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. Зокрема у жителів міста Ірпінь, виникають ідеї щодо покращення свого міста, мікрорайону, вулиці.
На сьогодні, соціальна активність громади вимагає від органів місцевого самоврядування створення дієвих інструментів співпраці з власною громадою та долучення громадськості до вирішення місцевих проблем.
Затвердження Міської цільової програми «Громадський бюджет міста Ірпінь на 2018 – 2020 роки» є інструментом залучення громадян до бюджетного процесу, сприяє запровадженню процесу демократичного обговорення та прийняття рішень, в якому учасники освітнього процесу беруть участь у питаннях щодо вирішення розподілу частин бюджету міста.

Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права № 2 Ірпінської міської ради, опорний заклад швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», є активним учасником у вирішенні соціальних питань міста. Вчителі, учні та батьки ̶ дійові особи у процесі розвитку місцевої демократії та становленні системи місцевого самоврядування. Тому заходи щодо участі у запропонованій міській ініціативі були обговорені та одноголосно прийняті на загальношкільній конференції.

Серед учнів, учителів, батьків та мешканців мікрорайону проведено опитування щодо проблем місцевої громади, створено робочу групу для написання бізнес-планів проектів, організовано рекламну кампанію щодо поданих проектів серед шкільної та місцевої громади та взято участь у голосуванні за отримання бюджету для реалізації шкільних громадсько-активних проектів.

Участь у голосуванні на підтримку запропонованих школою проектів взяли близько 38% представників шкільної громади, а також, завдяки поширенню інформації про зміст шкільних проектів, 145 мешканців мікрорайону розташування навчального закладу.

Результатом реалізації шкільної ініціативи стала підтримка місцевою владою проектів, заявлених школою, що є найкращим показником серед інших закладів міста.
Визнано переможцями та прийнято до фінансування партиципаторним бюджетом три шкільні проекти:
«Створення сучасного шкільного інформаційного центру науково-виховного та розважального простору для учнів, випускників шкіл, дітей із особливими потребами та мешканців міста». Мета проекту – облаштування сучасної шкільної бібліотеки, бюджет – 140 тисяч гривень, керівник проекту Алімова Ніна Федорівна.


«Радіємо життю разом!». Мета проекту – створення в спортивній залі школи умов для занять фізичною культурою та спортом мешканців міста, зокрема з обмеженими можливостями, бюджет – 49 800 гривень, керівник проекту Федорова Олена Володимирівна.


Усі проекти ініціювали учні школи, які почали добре розуміти сенс своєї участі у громадському житті школи та міста, стали більш активними, розвинули свої соціальні та громадянські компетентності.
Школа продовжує співпрацю з органами місцевого самоврядування та взяла участь у програмі «Громадський бюджет міста Ірпеня». Проект «СуперІнфоКлас» з бюджетом 149 200 гривень теж прийнято до фінансування громадським бюджетом міста. Метою проекту є покращення дизайну та підвищення функціональності комп’ютерного класу. Керівник проекту – Андрієвський Руслан Петрович.

Комментариев нет:
Отправить комментарий