среда, 30 августа 2017 г.

Інструктивно-методична нарада (30.08.2017 р.)

Матеріали інструктивно-методичної наради для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, які відповідають за організацію роботи з учителями математики, інформатики, фізики, астрономії "Особливості викладання математики, інформатики, фізики та астрономії в 2017/2018 н. р."

Посилання на відео в Youtube - http://youtu.be/RAipQsLIbxAbxA


ĉ
Валерій Федорчук, 
29 серп. 2017 р., 16:31
ĉ
Валерій Федорчук, 
29 серп. 2017 р., 16:30
ĉ
Валерій Федорчук, 
29 серп. 2017 р., 16:33
ĉ
Валерій Федорчук, 
30 серп. 2017 р., 09:40
ĉ
Валерій Федорчук, 
29 серп. 2017 р., 16:32

воскресенье, 20 августа 2017 г.

ДО УВАГИ ОСВІТЯН! 28-31 серпня 2017 року Національна академія педагогічних наук України проводить традиційні веб-конференції в режимі он лайн трансляції

До уваги освітян!
28-31 серпня 2017 року Національна академія педагогічних наук України проводить традиційні веб-конференції в режимі он лайн трансляції для вчителів з усіх навчальних предметів.Під час цих заходів на підставі методичних рекомендацій, підготовлених спільно МОН і НАПН Украіни, буде висловлено поради вчених Академіі щодо реалізації концепції ” Нова українська школа”, оновлених навчальних програм для 5-9 класів, подано коментарі до змісту нових підручників, що запроваджуються цього навчального року, ознайомлено освітян із новітніми результатами науково- педагогічних досліджень.
Просимо педагогічних і методичних  працівників області зареєструватися для перегляду веб-конференції!
 Умови реєстрації на сайті www.аugustconf.org

пятница, 18 августа 2017 г.

Перелік програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України

До уваги освітян!
З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в навчально-виховному процесі навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України розміщує на офіційному веб-сайті навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, рекомендовані МОН України  (лист від 17.08.2017 №1/11-8269 ).
Окрім цього, звертаємо увагу на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти МОН України, оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі Міністерством освіти і науки, і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.

понедельник, 14 августа 2017 г.

Всеукраїнський вебінар «Конструктор LEGO як освітній ресурс 21 століття у початкових класах. Міжнародна програма FIRST LEGO League Junior»

17 серпня 2017 року Інститут модернізації змісту освіти спільно з Громадською організацією «Інноваційні освітні технології» проводить Всеукраїнський вебінар «Конструктор LEGO як освітній ресурс 21 століття у початкових класах. Міжнародна програма FIRST LEGO League Junior».
Учасники вебінару ознайомляться:
– з конструктором LEGO як інноваційним інструментом реалізації компетентнісного підходу у початковій школі;
– з Всеукраїнським фестивалем «FIRST LEGO League Jr.» для дітей 6-10 років;
– з умовами гранту від Благодійного Фонду LEGO Foundation на який можуть подаватися загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади державної форми власності тощо.
До участі у вебінарі запрошуються педагоги позашкільних навчальних закладів, вчителі початкової школи, керівники навчальних закладів та зацікавлені особи.
Вебінар відбудеться 17 серпня 2017 року о 12.00. Для участі та отримання матеріалів необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: goo.gl/41Mst7
Напередодні вебінару на зареєстровану електрону адресу учасника буде надіслано повідомлення з посиланням, за яким необхідно перейти для участі у вебінарі.

Всеукраїнський вебінар «Як надихнути дітей до участі в наукових проектах з LEGO та роботами. Міжнародна програма FIRST LEGO League в Україні».

29 серпня 2017 року Інститут модернізації змісту освіти спільно з Громадською організацією «Інноваційні освітні технології» проводить Всеукраїнський вебінар «Як надихнути дітей до участі в наукових проектах з LEGO та роботами. Міжнародна програма FIRST LEGO League в Україні».
Учасники вебінару ознайомляться:
– з інноваційними методиками запровадження STEM-освіти у навчально-виховний процес;
– з міжнародною STEM-програмою «FIRST LEGO League» для дітей 10-16 років;
– з тим, як можна долучитися до програми «FIRST LEGO League» та організувати заняття по робототехніці з LEGO у навчальному закладі;
– з умовами гранту від Благодійного Фонду LEGO Foundation на який можуть подаватися загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади державної форми власності тощо.
До участі у вебінарі запрошуються педагоги позашкільних навчальних закладів, вчителі старшої школи, вчителі інформатики, математики та зацікавлені особи.
Вебінар відбудеться 29 серпня 2017 року о 12.00. Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: goo.gl/dBkt7W
Напередодні вебінару на зареєстровану електрону адресу буде надіслано повідомлення з посиланням, за яким необхідно перейти для участі у вебінарі.

суббота, 12 августа 2017 г.

Методичні матеріали для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році

Шановні колеги! 
Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління.
Пропонуємо вашій увазі підбірку матеріалів для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році, яка постійно доповнюватиметься та оновлюватиметься.

Методичні рекомендації 
Сценарії виховних справ

Навчально-методичний комплект «Початкова школа: виховання на цінностях» у двох частинах:

Вірші
Відеоролики, аудиозаписи
Матеріал із сайту: https://www.академія.com.ua

четверг, 10 августа 2017 г.

Про “Методичний порадник: організація та зміст освітнього процесу у 2017/2018 навчальному році”

В КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти” триває робота зі структурування та змістового наповнення видання “Методичний порадник: організація та зміст освітнього процесу у 2017/2018 навчальному році“.
Цьогоріч «Методичний порадник» розміщено у структурі Інформаційної системи Академії «Нормативно-правове і навчально-методичне забезпечення освітнього процесу».
Станом на 10.08.2017 зафіксовано понад 125 тисяч користувачів, 502 тисячі переглядів матеріалів інформаційної системи, яка розпочала функціонувати з 01 жовтня 2016 року.
Наразі у «Методичному пораднику» представлено змістове наповнення розділів і рубрик: «Нова українська школа», «Типові навчальні плани», «Громадське  обговорення», «Навчальні кабінети», «Робота з обдарованими учнями», «Професійні конкурси»; «Організація освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах» тощо.
Розділ «Організація та зміст навчально-виховного процесу у школі І ступеня» презентує матеріали:
У розділі «Організація освітньої діяльності в загально­освіт­ніх навчаль­них закладах ІІ-ІІІ ступенів» матеріали згруповано за освітніми галузями і навчальними предметами. Рубрика про кожен предмет презентує:
  • навчальну програму з предмета для 5-9 класів,
  • матеріали про наскрізні змістові лінії «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність»,
  • методичні рекомендації щодо організації та змісту вивчення предмета в основній і старшій школі,
  • перелік навчальної літератури з української мови, що має відповідний гриф МОН України, для використання у ЗНЗ: 2017/2018 н.р.
  • перелік навчальних програм з предмета, рекомендованих МОН України, для реалізації варіативної складової навчальних планів у 2017/2018 н.р.
  • електронні версії підручників для учнів 7, 8, 9 класів.
Значною мірою здійснено змістове наповнення розділів «Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами», «Позашкіль­на освіта та виховання».
Розміщено матеріали рубрик «26-та річниця незалежності України», «Перший урок», «Дослідно-експериментальна робота».
Робота над змістовим наповненням «Методичного порадника» продовжується.
Запрошуємо всіх відвідати Інформаційну систему Академії та «Методичний порадник», переглянути й опрацювати матеріали для роботи у 2017/2018 н.р.

суббота, 5 августа 2017 г.

Новий грант від Благодійного фонду LEGO Foundation

На виконання Плану заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016/2018 роки та у рамках Меморандуму про співпрацю ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” спільно з громадською організацією “Інноваційні освітні технології” проводять конкурс на отримання гранту серед державних навчальних закладів. 
У 2017 році Україна є однією з країн, яка отримала підтримку від Благодійного Фонду LEGO Foundation.
Загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади державної форми власності можуть подати заявку на отримання  гранту, пройти конкурсний відбір та розпочати впроваджувати інноваційні технології навчання з вересня 2017/18  навчального року.
Докладну інформацію щодо умов грантової підтримки можна отримати за посиланням: http://firstlegoleague.org.ua/grant_fll_fll_jr_2017/.
Просимо підтримати ініціативу Благодійного Фонду LEGO Foundation та поінформувати керівників навчальних закладів про початок проведення конкурсу на отримання гранту серед державних навчальних закладів.


пятница, 4 августа 2017 г.

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Web-STEM-школа – 2017»

22-29 серпня 2017 року відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з видавництвом «Видавничий дім «Освіта», КВНЗ «Університет менеджменту освіти» проводять Всеукраїнський науково-практичний семінар «Web-STEM-школа – 2017». Захід відбудеться в режимі он-лайн. На заході педагоги ознайомляться із інноваційними технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи.
Учасники «Web-STEM-школи – 2017»:
– ознайомляться з досвідом запровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу;
– дізнаються про реалізацію STEM-підходів у дошкільній та початковій освіті;
– обговорять ідеї вчителів-новаторів щодо використання проектно-дослідної діяльності у навчально-виховному процесі тощо.
До участі у науково-практичному семінарі запрошуються: науковці, методисти обласних інститутів післядипломної освіти, працівники районних (міських) методичних кабінетів, керівники навчальних закладів, учителі, інші педагогічні працівники та зацікавлені особи.
Для участі, отримання матеріалів і сертифікату необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням:http://yakistosviti.com.ua Участь у роботі Web-STEM-школі безкоштовна.
Дізнатися більше та слідкувати за подіями заходу можна за посиланнямиhttp://www.imzo.gov.ua;http://yakistosviti.com.ua; у мережі Facebook на сторінці групи «Відділ SТЕM-освіти ІМЗО», шукайте/збирайте інформацію за хештегом#webSTEMschool.

четверг, 3 августа 2017 г.

Упровадження STEM-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України

На виконання п.2.6. Плану заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016/2018 роки, затвердженого Міністерством освіти і науки України 05.05.2016 року (наказ Міністерства освіти і науки від 29.02.2016 №188) відділом STEM-освіти ДНУ “Інститут модерназації змісту освіти” розроблено “Методичні рекомендації щодо впровадження STEM-освіти у у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України на 2017/2018 навчальний рік”.
Зазначені методичні рекомендації розміщені на веб-сайті ДНУ “Інститут модерназації змісту освіти” за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKekwtZFdhWXJuODg/view