среда, 18 января 2017 г.

Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

    МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТОМ "ПРО ОСВІТУ", ВКЛЮЧАТИМЕ ПЕРЕВІРКУ ЗНАНЬ ШЛЯХОМ ТЕСТУВАННЯ З ПРЕДМЕТА, ЩО ВИКЛАДАЄТЬСЯ.ТЕСТУВАННЯ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ НА БАЗІ ІСНУЮЧИХ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ. ПРО ЦЕ ЙДЕТЬСЯ У ПОЯСНЮВАЛЬНІЙ ЗАПИСЦІ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ, В ЯКИЙ ЗОКРЕМА НАДАЄТЬСЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ.

ЗОКРЕМА, ЗАЗНАЧАЄТЬСЯ, ЩО НА ВПРОВАДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ УЧИТЕЛІВ ДЕРЖАВОЮ, У РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ БУДЕ ВИДІЛЕНО 100 МЛН. ГРН.
РОЗРОБНИКИ ЗАКОНОПРОЕКТУ ЗАЗНАЧАЮТЬ, ЩО СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ Є НЕОДМІННИМ ЕЛЕМЕНТОМ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ.
"ВОНА Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ, ОСКІЛЬКИ МАЄ ЗАСВІДЧИТИ СПРОМОЖНІСТЬ ОСОБИ ЗДІЙСНЮВАТИ ПЕДАГОГІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ЇЇ КОМПЕТЕНТНІСТЬ", - ЙДЕТЬСЯ У ПОЯСНЮВАЛЬНІЙ ЗАПИСЦІ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ.
"МЕХАНІЗМ СЕРТИФІКАЦІЇ, ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТОМ, ВКЛЮЧАЄ ПЕРЕВІРКУ ЗНАНЬ (ТЕСТУВАННЯ) З ПРЕДМЕТУ (ПРЕДМЕТІВ), ЩО ВИКЛАДАЮТЬСЯ, І ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕОРІЇ, ТА ПЕРЕВІРКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ. ТЕСТУВАННЯ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ НА БАЗІ ІСНУЮЧИХ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ", - ПОВІДОМЛЯЮТЬ АВТОРИ ДОКУМЕНТА.
КОМІСІЯ З ПЕРЕВІРКИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ФОРМУВАТИМЕТЬСЯ З ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, ДЕ ПРАЦЮЄ ВЧИТЕЛЬ, ТА МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ. ЇЇ РОБОТА БУДЕ ПОДІБНОЮ ДО ЧИННОЇ ПРОЦЕДУРИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.
"РІШЕННЯ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ПРИСВОЄННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КАТЕГОРІЇ НА ПІДСТАВІ РЕЗУЛЬТАТІВ ТЕСТУВАННЯ ТА ВИСНОВКІВ КОМІСІЇ ПРИЙМАТИМУТЬ РЕГІОНАЛЬНІ (ОБЛАСНІ) ВІДДІЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО ОРГАНУ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) У СФЕРІ ОСВІТИ", - ПОВІДОМЛЯЄТЬСЯ У ПОЯСНЮВАЛЬНІЙ ЗАПИСЦІ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО ОСВІТУ".

STEM-ОСВІТА

STEM-ОСВІТА

  • Як готувати фахівців майбутнього, здатних креативно мислити і створювати інновації? Над цим питанням замислюються не лише в Україні. У розвинутих країнах світу одним з інструментів вважають STEM-освіту, яку підтримують на найвищому державному рівні. В нас теж досить активно використовують цю «систему» – як у загальноосвітніх навчальних закладах, так і в позашкіллі.
    Усеукраїнський круглий стіл «STEM-освіта в Україні: від дошкільника до компетентного випускника», який зібрав з ініціативи МОН та Інституту модернізації змісту освіти фахівців – науковців і педагогів-практиків, мав на меті проаналізувати виклики сьогодення: поступ національної освіти, спрямованої на розвиток особистості, формування мислення і творчих здібностей дитини в умовах становлення інформаційного суспільства й економіки знань. Ще одне завдання – визначити умови формування науково-орієнтованої освіти, ознайомитися з досвідом колег.
    НАПОВНИТИ БЛИЗЬКИМ ЗМІСТОМ
    STEM-освіта (англійською – Science, Technology, Engineering, Math, що в перекладі означає науку, технології, інженерію та математику) – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.
    Хоча нема де правди діти – єдиного розуміння цього поняття немає, навіть у «флагмані» STEM-освіти – США. Кожна країна визначає його самостійно. Нині у США вже говорять про STEAM-освіту, додаючи до звичної абревіатури ще й Arts – мистецтва.
    Та скрізь єдині в думці, що така система освіти вчить жити в реальному швидкозмінному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити і бути розвиненою творчою особистістю.
    УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
    Сьогодні STEM-підходи реалізуються в багатьох українських школах. Позашкільна STEM-освіта в державі – це й різноманітні олімпіади, і діяльність Малої академії наук, інших закладів позашкілля, і різноманітні конкурси і заходи: Intel Techno Ukraine; Intel Eco Ukraine; Фестиваль науки Sikorsky Challenge; наукові пікніки, хакатони і багато іншого.
    – В Україні маємо великі наробки в цій сфері, цікаві оригінальні підходи, – констатує в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна. – Вони – різні, але йдуть до однієї мети – розвитку творчого мислення учнів.

вторник, 10 января 2017 г.

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО



10 січня розпочинається реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року реєстрація триватиме до 31 січня.
Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників шкіл та абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця тощо.
Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є максимально наближеною до процедури проведення основного ЗНО.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури, а також в одному з тестів за вибором - історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов.
Пробне тестування з української мови та літератури відбудеться 1 квітня, тестування з інших предметів - 8 квітня 2017 року.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування з одного тестового предмета у 2017 році складає 129 грн.

вторник, 3 января 2017 г.

Математичний календар на 2017 рік. Ювілеї

2 січня  - 130 років з дня народження М. А. Чайковського (1887-1970), українського математика, одного із творців української математичної термінології

3 січня  - 100-річчя з дня народження Ю. О. Митропольського (1917-2008), українського математика і механіка, Героя України

1 березня - Всесвітній день математики

14 березня - День народження числа пі

4 квітня - Міжнародний день інтернету

7 квітня - День народження метра

15 квітня - 310 років з дня народження Леонарда Ейлера (1707-1783), швейцарського математика

16 квітня - 85 років з дня народження М. Й. Ядренка (1932-2004), українського математика, організатора математичних олімпіад

30 квітня - 240 років з дня народження Карла Гаусса (1777-1855), німецького математика

5 серпня - 215 років від дня народження Нільса Абеля  (1802-1829), норвезького 
математика

27 вересня - 125 років від дня народження М.П. Кравчука (1892-1942), українського математика


2 листопада - 115 років з дня народження С.О. Лебедєва  (1902-1974), творця першого в континентальній Європі комп'ютера

16 листопада - 300 років від дня народження Жана Д'Аламбера (1717-1783), французького математика

12 грудня 225 років з дня народження М. І. Лобачевського (1792-1856), російського математика, творця неевклідової геометрії

31 грудня 145 років від дня народження В.Й. Левицького (1872-1956), українського математика