среда, 30 сентября 2015 г.

УСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ГІДНОСТІ 21 ЖОВТНЯ 2015 Р.

Global Gignity
Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, із ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації.
Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, виші, а пізніше – на роботі, вдома, в родині, країні
і в глобальному суспільстві в цілому.
Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) –
це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проект, мета якого – подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.
Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пекка Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоуп Брайентом (США).
День гідності відбувається кожного третього тижня жовтня, починаючи з 2008 року. Подія єнавчальним курсом, який проводиться для вчительства, учнівства й студентства.
Волонтеріат заходу – представники й представниці науки, культури, медій, бізнесу, політики, молоді лідерки й лідери – спільно з педагогами представляють основні принципи гідності, діляться історями з власного життя, модерують обговорення цієї теми, а також допомогають молоді намітити, що саме тим варто зробити протягом наступного року для посилення відчуття власної гідності
й поваги до інших людей.
Як проходить День Гідності? Дізнайтеся та отримайте уявлення, подивившись коротке промо-відео за посиланням https://youtu.be/d2lKkMyXHWg.
У 2014 році Global Dignity Day проводився одночасно у понад 60-ти країнах світу та зібрав 350 000 молодих учасниць і учасників. 21 жовтня 2015 року Україна долучиться до цього глобального руху завдяки зусиллям продюсерів освіти П@Ель (www.pael.pro), спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (www.edcamp.org.ua), членів Global Shapers community у Києві, Харкові, Одесі
та Львову (іниціатива Всесвітнього економічного форуму, www.globalshapers.in.ua), Клубу успішних жінок (www.clubwomen.com.ua).
«Гідність – це багатогранна категорія, в основі якої повага, відповідальність, толерантність, доброта. На наш погляд, особливо сьогодні дуже важливо привернути увагу української молоді до того, що це поняття стосується і має бути використане по відношенню до кожної і кожного з них, – наголошує Олександр Елькін, координатор Дня Гідності в Україні, кандидат технічних наук. – У цьому році 21 жовтня ми готуємося вперше провести День Гідності в різних закладах освіти нашої країни. Переконані, що це буде колосальний за враженнями й емоціями досвід для всіх – учнівства та студентства, волонтерок і волонтерів-наставників, педагогів».
Ми запрошуємо долучитися до Всесвітнього Дня Гідності й поділитися своїми історіями! Повідомте про ваше бажання провести цей день у своєму навчальному закладі і отримайте безкоштовно докладні методичні рекомендації, сертифікати для учасників/-ць, а також підтримку української команди Global Dignity Day.
Реєстрація відкрита до 5 жовтня за посиланням http://bit.ly/gdignityukraine.
Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть нам for@pael.pro.
ІНІЦІАТОРИ ПОДІЇ В УКРАЇНІ: 
/Files/images/News/News_2015/Iniciatory.png

УКРАЇНЦІ ЗАПУСТИЛИ ОНЛАЙН-СЕРВІС ІНТЕРАКТИВНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

edera_logo
Освітній проект EdEra запустив сервіс інтерактивної навчальної літератури EdEra Books з першими розділами семи авторських підручників. Вони доступні безкоштовно в онлайн-режимі. Кожен з них складається з ілюстрованого матеріалу з прикладами завдань, інтегрованими навчальними відео та візуалізаціями, а також вбудованого тестера для перевірки отриманих знань.
EdEra Books – соціальний сервіс інтерактивної навчальної літератури, розроблений командою освітнього проекту EdEra. Користувачам уже доступні перші розділи семи підручників з таких фундаментальних дисциплін, як математика, фізика, українська мова, біологія, географія, історія України, англійська мова. Підручники розробляли випускники КНУ ім. Тараса Шевченка та КПІ за підтримки експертів і рецензентів з найкращих вишів України.
Робота над першими підручниками тривала майже рік і супроводжувалася тестуваннями в фокус-групах. Спочатку матеріал тестували у формі конспектів до відповідних курсів на EdEra. Завдяки цьому автори книжок змогли отримати корисний інсайт від кінцевого споживача продукту і викласти матеріал живою та доступною мовою. Вбудовані відео та візуалізації сприяють кращому розумінню прикладних аспектів, які складно передати в текстовій формі. Також у кінці кожного розділу на користувача очікують контрольні запитання, а відповіді на них оцінюються автоматично відразу на платформі. Якщо людина не впевнена у відповідях, вона за допомогою одного натискання на кнопку може подивитися пояснення до завдання.
Платформа, на якій розміщені підручники, адаптується під будь-який пристрій, а також дозволяє змінювати зовнішній вигляд книжки, шрифт, встановлювати режими денного і нічного читання. Усі книжки розміщено безпосередньо на онлайн-платформі (http://ed-era.com/books), що спрощує пошук якісних навчальних матеріалів українською мовою.
«Інтерактивна книжка з вбудованими відео, візуалізаціями та тестером працює одразу з усіма видами сприйняття матеріалу. Навіть більше, відео – це надпотужний освітній інструмент. Воно дає нам змогу перенести читача у будь-яку локацію, відобразити найскладніші моменти у цікавій формі. Водночас відкритість сервісу дозволяє оцінити матеріал великій кількості експертів і вносити у нього правки, щоб досягти найвищої якості освітнього матеріалу», – говорить керівник проекту Ілля Філіпов.
Закінчити перші сім підручників команда проекту обіцяє у жовтні. Для цього автори повинні відредагувати наступний матеріал, розробити додаткові відеоматеріали та запитання для тестування. Для цих завдань команда EdEra запустила краудфандингову кампанію на українській платформі Спільнокошт.
Зробіть свій внесок у розвиток якісної та доступної освіти, підтримайте EdEra Books!(https://biggggidea.com/project/1247/)
За додатковою інформацією звертайтеся:
Ілля Філіпов
Керівник проекту EdEra
+38 063 380-60-42
info@ed-era.com
https://ed-era.com/ 

Facebook: https://www.facebook.com/NewEdEra 
Vk: https://vk.com/ed_era
• EDERA – ІНТЕРАКТИВНА ОНЛАЙН-ОСВІТА. EDUCATIONAL ERA – ПРОЕКТ, ЯКИЙ СТВОРЮЄ ОНЛАЙН-КУРСИ ТА ОСВІТНІЙ КОНТЕНТ ШИРОКОГО СПЕКТРА З ВИКОРИСТАННЯМ IT. МЕТА – ЯКІСНА, ЦІКАВА І ДОСТУПНА УКРАЇНСЬКА ОСВІТА.

вторник, 29 сентября 2015 г.

Про проведення конкурсу «Intel-Техно Україна 2015-2016» у рамках Всеукраїнського фестивалю проектиів «Sikorsky Challenge 2015»

Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» повідомляє, що з метою виявлення та підтримки учнівської молоді, обдарованої в різноманітних сферах науки й техніки, інтеграції в міжнародний освітній простір, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.04.215 №400 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на II півріччя 2015 року за основними напрямами позашкільної освіти» Міністерство спільно з представництвом корпорації Intel в Україні, Національним центром «Мала академія наук України», Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» оголошують про проведення національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF-2016 «Intel-Техно Україна 2015-2016» (далі – Конкурс). Конкурс є сладовою Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2015».
Умови проведення Конкурсу представлено на сайті http://intel.ipt.kpi.ua/ , загальна інформація – на сайті http://isef.in/ua.
Конкурс проводиться за такими категоріями:  математика, фізика та астрономія, інженерія, інженерна механіка, матеріалознавство, екологічна інженерія, біомедична інженерія, енергетика, фізична енергетика, хімічна енергетика, робототехніка та інтелектуальні машини, комп’ютерні науки, вбудовані системи, системне програмне забезпечення, обчислювальне (комп’ютерне) біомоделювання. Більш детальний список категорій та підкатегорій представлено на сайті http://intel.ipt.kpi.ua/ .
Національний Конкурс проводиться у два етапи:
І етап:  реєстрація та відбір учасників на підставі наданих тез;
ІІ етап:  постерний захист наукових робіт у форматі інтерв’ю з журі.
До участі у Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів до 20 років. Представлені на Конкурс наукові проекти повинні бути виконані учнями індивідуально або в складі команди (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту). Кожен учасник має право брати участь тільки в одному національному конкурсі або «Intel-Техно Україна», або «Intel-Еко Україна». Учасники, які зареєструються для участі в обох конкурсах, будуть дискваліфіковані. Участь у Конкурсі можуть брати переможці Всеукраїнських науково-дослідницьких конкурсів та обласних етапів МАН за умови відповідності їх проектів вимогам конкурсу Intel ISEF.
Для участі в I етапі Конкурсу необхідно зареєструватися на сайті http://intel.ipt.kpi.ua/ до 30 вересня 2015року.
Витрати на відрядження, проїзд, проживання, харчування керівників команд та учасників Конкурсу здійснюються за рахунок коштів, залучених з джерел, що не суперечать законодавству. Відповідальність за и життя та здоров’я дітей несуть керівники команд.
Просимо зазначену інформацію довести до відома керівників, вчителів та учнів загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів.

За додатковою інформацією щодо Конкурсу звертатися до координатора заходу Попової Вікторії Едуардівни за тел. (050) 982-31-43, (044) 236-96-2.

четверг, 24 сентября 2015 г.

Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2015/2016 навчальному році



 На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 07 вересня 2015 року № 915 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році», відповідного наказу Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 15 вересня 2015 року № 253 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2015/2016 навчальному році » згідно з Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року№ 1099, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, з метою пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді, розвитку її творчого потенціалу,


НАКАЗУЮ:

1.        Провести у 2015/2016 навчальному році учнівські олімпіади  з української мови та літератури, іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської), правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання, мов та літератур національних меншин України (польської, болгарської, івриту, російської ).
2.        Керівникам навчальних закладів:
2.1.          Забезпечити проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін 05-23 жовтня 2015 року. Визначити терміни проведення олімпіад на І (шкільному) етапі самостійно. При складанні графіків змагань дотримуватись вимог пункту 2.1. Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.
  2.2. Керівництво шкільними олімпіадами здійснювати шкільним оргкомітетам та журі. Завдання для І етапу олімпіад готують шкільні комісії згідно з наказом директора навчального закладу.
2.3.  На ІІ (міський) етап олімпіад необхідно відрядити 1 учня від кожного класу, переможця шкільної олімпіади.
2.4. Забезпечити своєчасне прибуття команд на олімпіади та повернення їх у навчальні заклади.
          2.5. Покласти відповідальність за збереження життя і здоров`я дітей у дорозі та під час проведення ІІ (міського) етапу олімпіад (Додаток 1) на педагогічних працівників, які є керівниками і супроводжуючими учнівських команд.
2.6. Підготувати звіти про проведення І етапу і заявки на участь у ІІ етапі олімпіад з базових дисциплін та подати їх до науково-методичного центру управління освіти і науки Ірпінської міської ради до 29.10.2015 року.
3. Науково-методичному центру (директор Лошицька О.Л.):
         3.1.Здійснити організаційне та науково-методичне проведення               ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у терміни, визначені графіком (Додаток 1) за завданнями, розробленими КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».
3.2. Організувати роботу міського оргкомітету і журі (Додаток 2).
         4. Міському оргкомітету і журі:
         4.1. Забезпечити чітку організацію та об’єктивне оцінювання учасників ІІ етапу олімпіад.
          4.2. Подати звіти про проведення ІІ (міського) етапу та заявки на участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у центр роботи з обдарованими дітьми  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» до 25.12.2015 р.
4.3. Сформувати склад команд на участь у  ІІІ (обласному) етапі олімпіад у такій кількості:
-         один учень-переможець ІІ етапу олімпіади з даного предмета від кожної паралелі класів, що беруть участь у змаганнях;
-         команді-учасниці надається право включення до її складу одного додаткового учасника за кожний диплом І ступеня, отриманий членом цієї команди на ІІІ етапі відповідної олімпіади минулого року, або диплом І, ІІ, ІІІ ступеня, отриманий на ІV етапі відповідної олімпіади минулого року.
Початок міських олімпіад о 9.00.

        
 ГРАФІК
проведення ІІ (районного, міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
у 2015/2016 навчальному році



Дата проведення
Дисципліна
Класи, учні яких беруть участь
у ІІ етапі
  1.              
01.11.2015
Біологія
8-11
  2.              
07.11.2015
Фізика
7-11
  3.              
08.11.2015
Українська мова і література
7-11
  4.              
14.11.2015

Іноземні мови
англійська
8-11
французька,
8-11
німецька
8-11
  5.              
15.11.2015

Історія
8-11
  6.              
21.11.2015
Математика
6-11
  7.              
22.11.2015
Екологія
10-11
  8.              
28.11.2015
Хімія
7-11
  9.              
29.11.2015
Астрономія
10-11
10.              
05.12.2015
Географія
8-11
11.              
06.12.2015
Інформатика
8-11
12.              
12.12.2015
Трудове навчання
8-11
13.              
13.12.2015
Економіка
9-11
14.              
19.12.2015
Інформаційні технології
8-11
15.              
20.12.2015
Мови та літератури національних меншин України (польська, болгарська, мова, іврит, російська)
8-11
16.              
26.12.2015
Правознавство
9-11